BEAM; KURUMSAL VARLIK YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİ

Günümüz iş dünyasında, iş alanı genişledikçe işletme faaliyetlerinin takip edilmesi zorlaşmaktadır. Dolayısıyla birçok işletme, teknolojinin de imkânlarından faydalanarak faaliyet takibi konusunda yazılım dünyasından destek almaktadır.

İşletmelerin faaliyet takibi konusunda işi uzmanlarına bırakması hata yapma riskini en aza indirmektedir. Faaliyet takibinden maliyet hesaplamasına kadar birçok alanda yazılım dünyası, yazılım çözümleriyle işletmelere hizmet vermektedir. Bu yazılım çözümlerinden biri de kurumsal varlık yönetimi yazılımı olan “BEAM”dır.

Kurumsal Varlık Yönetimi Nedir?

Kurumsal Varlık Yönetimi, işletmedeki varlıkların işletmenin envanteri olarak kaydedilmesi ve varlıklar kullanılamayacak hale gelene kadar tüm süreçlerinin takibi ve yönetilmesidir. Varlıklara demirbaşlar ve makineler örnek verilebilir. Kurumsal varlık yönetimi sistemi “BEAM” olarak da adlandırılır.

Kurumsal Varlık Yönetimi Yazılımı Nedir?

Kurumsal varlık yönetimi sisteminde kullanılan yazılım çözümüdür. Bu yazılım çözümü “BEAM” olarak da adlandırılır. İşletme, varlıkların envantere girmesinden envanterden çıkarılmasına kadar tüm süreçlerin yönetimini bu yazılım çözümü sayesinde ekonomik hale getirir.

İşletmelerin varlık ya da makine alması konusunda kararlarını kolaylaştırır. Bir makinenin işletmeye maliyeti ve makinenin getirdiği işgücü maliyetlerini belirleyerek makinenin işletmeye katkısının hesaplanmasını sağlar. Varlık yatırımları için alınan kararlarda hata riskini en aza indirir.

BEAM yazılımı sayesinde varlıklarınızın işletmeye getirisi ve işletmeye masrafı karşılaştırma yapabilirsiniz. Varlıkların bütçe süreçlerini, bakım süreçlerinin, işletmede bulunma süreçlerinin, arıza bakım süreçlerinin ve periyotlarının aylık olarak takip edilebilmesine de imkân sağlar.

Kurumsal Varlık Yönetimi Çözümleri Nelerdir?

Kurumsal varlık yönetimi çözümlerinde birçok alternatif, işletme sahiplerinin beğenisine sunulmuştur. İşletmeler, kendilerine ve varlıklarının durumuna göre en uygun yazılımları kullanabilmektedir.

Envanter yönetimi, yazılım çözümü alternatiflerinden biridir. İşletmedeki varlıkların ve tesislerin takibini yerleşim yerlerine göre bütün halde takip edilmesine olanak tanır. Mobil cihazlardan, işletme üzerine kayıtlı olan ve garanti sürecindeki varlıkların yönetiminin yapılması için kolaylıklar sunar.

Filo yönetimi sisteminde ise, taşıma ve lojistik sağlayan araç filolarınızın bakımı için gerekli bütün ölçümlerin ve kayıtların yönetiminin standartlara uygun şekilde yapılmasını sağlar. Araçların, yedek parçasından yakıt hesaplamalarına kadar birçok alanda takip ve raporlama olanağını sunar.

Stok ve depo yönetimi sistemi ise, elinizdeki ürünlerin stok durumlarının takibinde oldukça kolaylık sağlar. Ürünlerin stokta ve depoda azalması durumunda otomatik olarak sipariş oluşturur. Bu sayede ürün tedariğinde yaşanabilecek herhangi bir aksaklığın önüne geçilmiş olur.

Kaynak yönetimi, işletmelerin ihtiyaç duyduğu personel ve taşeron iş potansiyelinin ölçülmesinde ve gerekli tedariklerin yapılmasında kullanılır.

Bakım yönetimi sayesinde ise varlıklarınızın fonksiyonlarının sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için yapılan bakım takibidir. Arıza bakımı, periyodik bakımlar ve kestirme (tahmin etme) bakımı çeşitleri mevcuttur. Herhangi bir sorun olduğunda veya sorun olmadan önüne geçmek adına kullanılan bir yazılım çözümüdür.

Toplam verimli (otonom) bakım sisteminde, mevcut varlığınızdaki veya makinenizdeki aksaklıkların giderilmesinde ilgili personellerle işbirliği içerisinde hareket edilir. Personellerin gerekli eğitim ve altyapısının sağlanmasına yardımcı olur. Personellerin gördüğü aksaklıkları raporlamasında Kaizen tekniği ve Kobetsu Kaizen çalışmalarıyla iyileştirme adına tüm adımlar personellerle birlikte tamamlanmış olur.

BEAM Kurumsal varlık yönetimi çözümleri, varlıkların her türlü kontrol ve takibinde işletmelere yazılım çözümleriyle en iyi alternatifleri sunar. İşletmedeki olası sorunlara karşı alınacak önlemler, BEAM yazılım çözümü ile her zaman garanti altındadır.Bir cevap yazın